Hakkımda - İpek Çebitürk

Hakkımda

Selam!

Kendimi anlattığım hakkımda yazıma hoş geldin ama anlatmaya başlamadan önce birine bir teşekkürüm olacak. Beni merak eden, bir şekilde web siteme tıklayıp biraz gezindikten sonra; kim bu? Neler yapmış? Nerede okumuş? Gibi soruların cevabını bulmak için bu sayfaya tıklayan “sana” teşekkür ederim. Hadi, kimmişim ben öğrenelim 🙂

1996 yılı, Samsun doğumluyum. Mezunları olarak Baba Kolej ismiyle kabullendiğimiz, Samsun Anadolu Lisesini 2014 yılında bitirdikten sonra, Ondokuz Mayıs Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünü kazanmamla kariyer yolculuğum asıl olarak başlamış oldu.

“Kaç hata yaparsanız yapın veya ne kadar yavaş ilerlerseniz ilerleyin, denemeyen herkesten hala öndesiniz.” Anthony Robbins

Üniversiteye başladığımda herkesin söylediği ortak bir tavsiye vardı: “Sosyal ol ve ne istiyorsan dene İpek. Topluluklara katıl, sorumluluklar edin, farklı deneyimler yaşa. Üniversite, sadece derslerinde başarılı olmak demek değil, hayallerini bu yıllarında dene.”

O yaşlarımda nasihatleri pek dinlemesem de bu bayağı hoşuma gitmiş olsa ki; öğrencilik dönemimde hedeflediğim çoğu şeyi hatta daha fazlasını yapma şansı edindim.

  • Gönüllü olarak öğrenci topluluklarına katıldım. Toplum Gönülleri Vakfı, OMU IEEE, Müzik topluluğu ve Endüstri Mühendisliği Mükemmellik Topluluğu. Okulumuzda ilk defa düzenlenen OMÜHENDİS etkinliğinin organizasyon ekibinde yer aldım hatta etkinliğin ismini bularak isim annesi oldum 🙂
  • Çocukluğumdan beri hayalim olan canlı müzikte yer alma isteğimi, müzik topluluğunda tanıştığım arkadaşlarımla bir müzik grubu kurarak gerçekleştirdim.
  • Başka şehirlerde olan Üniversite Kariyer etkinliklerine katılarak kariyerinde iyi yerlere gelmiş iş insanlarının deneyimlerini dinleme fırsatı edindim.
  • Endüstri Mühendisliği Mükemmellik (EMMT) Topluluğunun başkan yardımcısı olarak, ekibimizle beraber pasiflikten kapanan bir topluluğun, 1 yıl içinde en aktif 3 topluluk içinde yer almasını sağladık.
  • “Mükemmel Kadınlar, Mükemmel İşler” isimli iş hayatında kadınların gücünü göstermeyi hedefleyen ve her sene  aktif bir şekilde tekrarlanan çok özel bir organizasyonun  ilk önderliğini yaptım.

Topluluklarda yer almanın; takım çalışması, ekip yönetimi, insan ilişkileri, sorunlarla baş etme ve planlama başta olmak üzere daha birçok faydasını kendimde gördüm.

5 farklı işletmede stajlar yaptım. Silverline, Yeşilyurt Demir Çelik, Renault MAİS, Reeder ve Site Destek Dijital Performans Ajansı. Bu stajlarımın hepsi farklı departmanlarda ve farklı görevlerde oldu: Kalite Kontrol, AR-GE, Üretim, Yönetim, Planlama ve Dijital Pazarlama.

Stajlarım ve edindiğim diğer tecrübeler sonucunda hangi alanda ilerlemek istediğimi keşfettim. Pazarlamada olmalıyım ben dedim kendime. Benim de çok iyi bir e-ticaret müşterisi olmam ve empati özelliğinin bu kararımdaki katkısı çok büyük oldu. (Hala iş hayatımda “Bu, benim dikkatimi çeker miydi?” Sorusu ile çoğu fikri değerlendiriyorum.) Tüm bunlar doğrultusunda 2019 yılında Site Destek ile tanıştım.

Üniversitemin son yılında stajyer olarak başladığım Site Destek bünyesinde şu an, Stratejik Planlama ve Müşteri Yöneticisi olarak görev alıyorum. Stratejik planlama, e-ticaret süreç yönetimi, pazarlama taktikleri, web site ve sosyal medya içerik yönetimi,  müşteri yönetimi, kampanya yönetimi, sosyal medya yönetimi konularında markalarımızın yükselişlerine destek oluyorum.

Ekibimizle beraber E-Ticaret’te yer almak isteyen veya yer almış markaların yükseliş hikâyesine tanık olduğumuz Site Destek, benim için her şeyin başlangıcı! Hem de çok güzel bir başlangıç.

Şimdilik bu kadarım ben ama her geçen gün gelişmeye ve daha iyi olmaya çalışıyorum. Başarılarım ve deneyimlerim arttıkça hakkımda yazım da bu doğrultuda değişecek. Kim bilir belki de beni bir daha merak edip bu sayfayı tıkladığında çok şey değişmiş olur!

Son olarak, iyi ki geldin buraya. Ben seni tanıyamasam da sen beni tanıdın, hayatımızın ilerleyen döneminde gerçek şekilde tanışmak dileğiyle. Biz tanışana kadar çok iyi bak kendine 🙂

Tüm sorularında veya merak ettiklerinde cebiturkipek@gmail.com mailinden bana ulaşabilirsin.